لزوم انجام ماموریت‌های بر زمین مانده در حوزه جوانان/ توسعه و کارآمدی سمن‌ها و تشکل‌ها در دستور کار است

سرپرست معاونت فرهنگی و جوانان اداره ورزش و جوانان خراسان رضوی گفت: با توجه به اهمیت حوزه جوانان می‌بایستی ماموریت‌های بر زمین مانده را به سرعت حل و فصل کنیم.

به گزارش روابط عمومی و پایگاه اطلاع رسانی اداره کل ورزش و جوانان خراسان رضوی، سید جلال حقیرالسادات درباره برنامه‌های حوزه فرهنگی و جوانان اظهار کرد: با توجه به ماهیت چند وجهی و در هم تنیدگی مسائل مرتبط با جوانان حل مشکلات این گروه نسلی نیازمند فعالیت بین دستگاهی و فرابخشی است.

وی افزود: حوزه جوانان بر اساس اسناد بالادستی و مصوبات شورای عالی جوانان ماموریت پیگیری تحقق وظایف دستگاه‌های اجرایی در حوزه ارتقاء شاخص‌های ازدواج ، اشتغال جوانان و همچنین عملیاتی سازی قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت را عهده‌دار بوده است.

سرپرست معاونت فرهنگی و جوانان اداره ورزش و جوانان خراسان رضوی اضافه کرد: در این رابطه در تلاش هستیم به صورت دوره‌ای و با اتخاذ رویکرد تعاملی با دستگاه‌های اجرایی به وظایف ذاتی حوزه جوانان جامعه عمل بپوشانیم.

حقیر السادات پیرامون نقش و جایگاه سازمان‌های مردم نهاد خاطرنشان کرد: با توجه به گستردگی میدان‌های کنشگری و از طرفی محدودیت منابع دولتی، سازمان‌های مردم نهاد به عنوان حلقه میانی ساختار حکمرانی و اجتماع عمل کرده و به مثابه بازوان اجرایی حاکمیت خالصانه و خاضعانه کنشگری می‌کند.

سرپرست معاونت فرهنگی و جوانان اداره ورزش و جوانان خراسان رضوی عنوان کرد: بر این اساس با توجه به ظرفیت بالای استان در حوزه جوانان افزایش تعداد سازمان‌های مردم نهاد تحت پوشش و همچنین ارتقاء عملکرد تخصصی این تشکل‌ها در دستور کار قرار گرفته است.

حقیرالسادات در ادامه به نقش خطیر ستادهای ساماندهی به مثابه مهم‌ترین مرجع سیاست گذاری امور جوانان در سطح استانی اشاره کرده و با بیان آمار بالای متقاضیان در سطح تسهیلات ازدواج به تشریح اقدامات انجام و پیگیری‌های به عمل آمده در این حوزه پرداخت.

سرپرست معاونت فرهنگی و جوانان اداره ورزش و جوانان خراسان رضوی با اشاره به اینکه تسهیلات ازدواج و حمایت‌های مادی تنها یک بُعد از فرایندهای تسهیلگری ازدواج را در بر می‌گیرد، تصریح کرد: در این راستا مراکز مشاوره، کارگاه‌های مهارت‌های ازدواج برگزار شده توسط اداره کل، می‌تواند نقش پر رنگی داشته باشد.

حقیرالسادات ادامه داد: در همین راستا و با توجه به قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت، قانون سازی مراکز واسطه‌گری همسان گزینی با همکاری سازمان تبلیغات اسلامی و وزارت ورزش و جوانان در دستور کار قرار گرفته؛ همچنین در استان نیز به واسطه همکاری بین بخشی این امر عملیاتی شده است.

 انتهای پیام//