خراسان رضوی ظرفیت بسیار خوبی در ورزش دارد/ لزوم تلاش برای حرکت رو به جلو در ورزش استان

استاندار خراسان رضوی گفت: ورزش، یکی از ظرفیت‌های مهم در استان به شمار می‌رود که باید با انسجام و همدلی به روزهای خوب خود برگردد.

به گزارش روابط عمومی و پایگاه اطلاع رسانی اداره کل ورزش و جوانان خراسان رضوی، یعقوبعلی نظری ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای دفاع مقدس و غزه در مراسم تجلیل از مدال آوران المپیاد استعدادهای برتر کشور اظهار کرد: بنده از تلاش‌ها و زحمات عزیزان در ورزش و جوانان استان به خصوص فعالیت‌های هفته تربیت بدنی و ورزش قدردانی می‌کنم.

وی بیان کرد: این روزها فضای جامعه اسلامی و کشورهای اسلامی تحت تاثیر موضوع فلسطین است.

استاندار خراسان رضوی اضافه کرد: متاسفانه جامعه بشری به سمتی رفته که کشوری با دفاع و مبارزه از وطن خود نسبت به اشغالگرانی که با چنین شرایطی، کشتار و ظلم می‌کنند، تروریست خوانده می‌شود.

نظری با اشاره به رویکرد انحرافی دنیای استکبار امروزی تصریح کرد: کسی که خانه و کشور او اشغال شده و سال ها با بدترین شرایط در حال زندگی است، تروریست مطرح می‌شود ولی اشغالگر که خانه دیگری را ویران کرده، از او به عنوان دفاع از مشروع حمایت می‌شود.

وی افزود: با قرار گرفتن تحت تاثیر عملیات روانی دشمنان همان بلای فلسطین، سر مردم ما هم می آید که باید هوشیاری خود را نسبت به این موضوع داشته باشیم.

نظری، بیان کرد: احیا کننده فلسطین و لبنان، جمهوری اسلامی بود و با انقلاب ایران مردمان مظلوم این کشورها یاد گرفته اند که چگونه جلوی ظلم و استکبار ایستادگی کنند.

وی افزود: افتخار ما این است که در فضای مقدس جمهوری اسلامی با هویت، استقلال و با آزادی به معنای حقیقی کلمه در حال زندگی هستیم و باید قدردان این نعمت الهی باشیم.

استاندار خراسان رضوی اظهار کرد: بانی و باعث این مشکلات خود ما هستیم و باید نسبت به رفع مشکلات با احساس دین و تلاش قدم برداریم.

وی ادامه داد: باید با یک عزم جدی برای حل مشکلات ورزش اقدام کنیم و با جوشش از درون برای این مشکلات گام برداریم.

استاندار خراسان رضوی ضمن تاکید برای حل مشکلات ورزش استان با استفاده از ظرفیت‌های موجود خاطر نشان کرد: وقتی که انسجام فکری و جمعی وجود داشته باشد با حرکت روبه جلو و حمایت‌ها حتما ضمن حل مسئله، گشایش‌ها بیشتر خواهد شد.

نظری با بیان اینکه صلاحیت، دلسوزی، امکانات و ظرفیت در استان وجود دارد، گفت: یکی از ظرفیت‌هایی که در جلسه‌ها مورد بحث قرار می‌گیرد مباحث مربوط به خلاقیت‌ها در ورزش استان، کشاورزی، معدن و دانش است.

استاندار خراسان رضوی با اشاره به تاریخی بودن ظرفیت‌های ورزش و جوانان استان بیان کرد: حل مسائل و کار کردن با وجود نداری ها و کمبود مسائل مالی با اراده صورت خواهد پذیرفت.

نظری ضمن قدردانی از تلاش‌های مدیرکل ورزش و جوانان استان اظهار کرد: آقای تاج فیروز مسائل ورزشی را درک می‌کند و فارغ از مباحث سیاسی دارای روحیه اعتقادی و انقلابی برای فعالیت در عرصه ورزش است.

وی اظهار کرد: ثبات پیدا کردن ورزش استان هم اکنون میسر خواهد بود و این موضوع در سطح کلان و وزارت هم مطرح است.

استاندار خراسان رضوی بیان کرد: با استفاده از ظرفیت‌های استان، پیگیری و انسجام عملیاتی و اجرایی می‌توانیم به سمت روزهای روشن ورزش حرکت کنیم.

نظری با اشاره به بازدید از مجموعه ورزشی ثامن تصریح کرد: مجموعه ثامن دارای امکانات و ظرفیت خوبی برای استان است که باید هرچه سریعتر با تصمیمات اخذ شده به سمت حل مسائل مختلف آن اقدام کنیم.