اضافه شدن زمین تیراندازی و اهداف پروازی به مجموعه ورزشی ثامن الائمه (ع)

در دیدار رئیس فدراسیون تیراندازی، استاندار خراسان رضوی و مدیرکل ورزش و جوانان استان، اضافه شدن زمین تیراندازی و اهداف پروازی به مجموعه ورزشی ثامن الائمه (علیه السلام) مورد بحث و توافق قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی و پایگاه اطلاع رسانی اداره کل ورزش و جوانان خراسان رضوی، مرتضی قربانی رئیس فدراسیون تیراندازی شب گذشته با حضور در محل دفتر استاندار با یعقوبعلی نظری استاندار خراسان رضوی دیدار و گفت‌وگو کرد.

استاندار خراسان رضوی در این دیدار که با حضور علیرضا تاج فیروز، مدیرکل ورزش و جوانان استان برگزار شد، با اشاره به مزیت‌های ورزشی استان اظهار کرد: خراسان رضوی با وجود جمعیت ۷ میلیون نفری، ظرفیت و استعداد فراوانی در همه رشته‌های ورزشی داراست.

نظری در ادامه با تاکید بر اینکه اقبال فراوانی نسبت به مشهد مقدس برای برگزاری رویدادهای گوناگون وجود دارد، افزود: یک سایت مجزا برای تیراندازی و اهداف پروازی در مجموعه ورزشی ثامن جانمایی خواهیم کرد و از طرفی خواستار این هستیم تا تجهیز آن توسط فدراسیون تیراندازی صورت بگیرد.

رئیس فدراسیون تیراندازی در بخشی از این نشست صمیمانه اظهار کرد: تاکنون به ۳۱ استان کشور سفر داشته‌ایم و نسبت به تامین نیازمندی‌های این استان‌ها گام‌هایی برداشته شده است.

مرتضی قربانی به جایگاه رشته تیراندازی پرداخت و افزود: تیراندازی در دو نوع تفنگ و تپانچه است اما با این وجود ۳۱ رشته ورزشی در ورزش تیراندازی وجود دارد.

وی به استعدادهای ورزشی استان اشاره و عنوان کرد: در استان خراسان رضوی استعداد و توانایی این وجود دارد که از ۱۹۱ مدال قهرمانی موجود در رشته تیراندازی، بتوانیم مدال‌های رنگارنگی توسط ورزشکاران این استان کسب نماییم.

رئیس فدراسیون تیراندازی با تاکید بر اینکه خراسان رضوی ظرفیت کسب سهمیه المپیک در رشته تیراندازی دارد، خواستار شد: خراسان رضوی پتانسیل این را دارد که یک سالن تیراندازی بین‌المللی داشته باشد تا از آن بتواند در رویدادهای بزرگ استفاده کند.