تاج‌فیروز خبر داد: فعالیت بیش از ۱۱ هزار تشکل مردمی در خراسان رضوی

دومین دوره انتخابات نمایندگان سازمان‌های مردم نهاد خراسان رضوی در شورای توسعه و حمایت از تشکل‌های مردم نهاد همزمان با سراسر کشور با حضور علیرضا تاج‌فیروز مدیرکل ورزش و جوانان استان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی و پایگاه اطلاع رسانی اداره کل ورزش و جوانان خراسان رضوی، مدیرکل ورزش و جوانان استان در جریان این مراسم اظهارکرد: تشکل‌های مردمی، از ارکان هم‌افزایی برای انجام کارهای بزرگ به شمار می‌آیند که باید توجه خاصی به آن‌ها شود.

علیرضا تاج‌فیروز با اشاره به فعالیت بیش از ۱۱ هزار تشکل مردمی در خراسان رضوی عنوان کرد: سمن‌های مختلفی نیز زیر نظر اداره کل ورزش و جوانان خراسان رضوی به انجام امورات مختلف می‌پردازند که هرکدام آن‌ها محفلی برای گردهم آمدن جوانان و اجرای طرح‌های ثمربخش هستند.

مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری خراسان رضوی نیز در حاشیه این انتخابات در جمع خبرنگاران اظهارکرد: امروز دومین دوره انتخابات نمایندگان تشکل ها در لایه های شهرستانی، استانی و ملی برگزار شد که البته بنا بود این انتخابات در سال ۱۴۰۰ برگزار شود که به خاطر شیوع کرونا، انتخابات یادشده با تاخیر ۲ ساله امروز برگزار شد.

حجت‌الاسلام عماد دخانی افزود: طبق آیین نامه تشکل‌ها و سازمان‌های مردمی، این مجموعه ها باید به صورت غیرانتفاعی و عام المنفعه اداره شوند و اجازه فعالیت اقتصادی مستقیم به آنها داده نشده است به همین دلیل، درآمدهای این تشکل‌ها حاصل از کمک های مردمی است و به عبارت دیگر، نرخ صفر مالیاتی دارند و معاف از مالیات هستند.

مدیرکل فرهنگی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی گفت: مجموع سازمان های مردم نهاد استان افزون بر ۷۰۰ "سمن" است که ۱۲۰ تشکل گستره فعالیت استانی دارند و بقیه در شهرهای مشهد، نیشابور، سبزوار، قوچان، سرخس، گناباد، تربت حیدریه، تربت جام، طرقبه و شاندیز، بجستان، جغتای و خلیل آباد مشغول به فعالیت هستند و امروز نیز هم‌زمان با نامزدهای حاضر در محل استانداری خراسان رضوی وارد فرایند انتخابات خواهند شد.

در این انتخابات علاوه بر عماد دخانی به عنوان دبیر شورای توسعه و حمایت از تشکل‌های مردم نهاد استان، سرپرست دفتر مدیریت عملکرد بازرسی و امور حقوقی و ارتباطات مردمی استانداری، مدیرکل حفاظت محیط زیست، مدیرکل ورزش و جوانان و مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی به عنوان اعضای اصلی هیات نظارت بر انتخابات حضور داشتند.

انتهای پیام/ب.ی/