ظرفیت بالای خراسان رضوی در برگزاری کلاس‌های بین المللی فوتبال

رئیس کمیته آموزش فدراسیون فوتبال گفت: با توجه به پتانسیل بسیار خوب فوتسال در کشور و خراسان رضوی، فدراسیون فوتبال این آمادگی رادارد که کلاس‌های بین المللی را در خراسان رضوی برگزار کند.

به گزارش روابط عمومی و پایگاه اطلاع رسانی اداره کل ورزش و جوانان خراسان رضوی، ابراهیم شکوری در افتتاحیه کلاس‌های مربیگری فوتسال سطح 3 آسیا که به میزبانی هیات فوتبال استان برگزار شد، اظهار کرد: با توجه به پتانسیل بسیار خوب فوتسال کشور باید به سمتی برویم که کلاس‌های سطح بالا برگزار کنیم؛ در این رابطه کمیته آموزش فدراسیون فوتبال در پی برگزاری دوره‌های بین‌المللی است.

وی ادامه داد: فوتسال ما ظرفیت بسیار بالایی در نیروی انسانی و سخت افزار دارد و در آسیا و حتی جهان از این حیث بی‌نظیر است که مدرسان همین دوره تایید این صحبت می‌باشد.

شکوری افزود: آقای تارقلی‌زاده سال‌ها در صدر مدرسین و مسوولیت‌های کمیته فوتسال AFC  بوده و آقایان صانعی و نقیبی هم صاحب تجارب بسیار خوبی در فوتسال هستند.

رئیس کمیته آموزش فدراسیون فوتبال بیان کرد: اگر ما دوره‌های خوب و با کیفیتی برگزار کنیم قطعا در آسیا حرف‌های زیادی برای گفتن داریم زیرا نیروی انسانی که در کشور ما وجود دارد، در حال حاضر در هیچ کشوری در آسیا وجود ندارد و به همین دلیل در پی تربیت مدرسین بین‌المللی هستیم.

شکوری خاطر نشان کرد: در کلاس‌های بین‌المللی مختلف شرکت کردم و فکر نکنید که آن‌ها کار عجیب یا خاصی در دوره‌های خود انجام می‌دهند و شرایط اینجا جلوتر است.

وی ادامه داد: حضور بازیکنان فوتبال و فوتسال در کلاس‌های کشورمان، سطح بالای کلاس را به دنبال دارد و این کمک می‌کند که در آینده حرف‌های زیادی برای گفتن داشته باشیم؛ خوشبختانه اوضاع در فوتسال بهتر است چرا که فوتسال ایران جزو قدرت‌های فوتسال جهان محسوب می‌شود و استراتژی و برنامه ما باید قهرمانی فوتسال جهان باشد.

رئیس کمیته آموزش فدراسیون فوتبال تصریح کرد: در این مسیر نقش هیات رییسه فدراسیون بسیار مهم است و خوشبختانه حضور آقای اصولی در راس کمیته فوتسال به این مهم کمک خواهد کرد.

شکوری اضافه کرد: حضور احسان اصولی در راس هیات فوتبال خراسان رضوی و کمیته فوتسال فدراسیون فوتبال یک مزیت برای استان بوده و در برگزاری این کلاس در مشهد بسیار تاثیرگذار بوده است و موجب برگزاری کلاس‌های با کیفیتی همچون کلاس A فوتبال و سطح 3 فوتسال شده است.

وی بیان کرد: تشکر می‌کنم از هیات فوتبال خراسان رضوی بابت میزبانی این دوره و با توجه به میهمانان این جلسه و حضور عزیزان، قطعا همکاری اداره کل ورزش و جوانان، دانشگاه فردوسی، مدرسان و باشگاه‌ها با هیات فوتبال استان، موجب ارتقای فوتبال، فوتسال و فوتبال ساحلی خراسان رضوی می‌شود.