شمشیربازی در خراسان رضوی ریشه دار است

رئیس فدراسیون شمشیربازی گفت: خراسان رضوی از پایه گذاران ورزش شمشیربازی در کشور بوده و این رشته در این استان ریشه دار است.

به گزارش روابط عمومی و پایگاه اطلاع رسانی اداره کل ورزش و جوانان خراسان رضوی، علیرضا پورسلمان در مجمع سالیانه هیات شمشیربازی خراسان رضوی که در محل سالن جلسات اداره کل ورزش و جوانان خراسان رضوی برگزار شد، اظهار کرد: اولین درخواست من از هیات شمشیربازی خراسان رضوی برگزاری یک دوره مسابقات آزاد با عنوان  بزرگداشت سید صادق روحبخش اقتصادی، پیشکسوت این رشته است.

وی افزود: برخود لازم می‌دانم از همه مدیران و پیشکسوتان این رشته که سال‌های قبل برای ارتقا شمشیربازی زحمت کشیدند، تشکر کنم.

رئیس فدراسیون شمشیربازی بیان کرد: تجهیزات این رشته ورزشی در خراسان رضوی پیشرفت زیادی کرده و علاوه بر نیازهای خود بخشی از نیازهای کشور را نیز تامین می‌کند.

پورسلمان ادامه داد: تجهیزات این رشته علارغم گرانی در کشور وجود دارد و هم اکنون در حال تامین شرایط برای گستردگی بیشتر این تجهیزات هستیم.

وی خاطر نشان کرد: با توجه به دستورالعمل وزارت ورزش و جوانان، سالن‌های تخصصی رشته‌های مختلف ورزشی را می‌توان به هیات‌های مربوط با نرخ گذاری زیر 10 میلیون تومان واگذار کرد.

رئیس فدراسیون شمشیربازی خاطر نشان کرد: اگر ورزش کشور در چند استان شاخص پیشرفت کند به تبع آن ورزش کشور رشد خواهد کرد و یکی از استان‌هایی که باید مورد توجه ویژه‌ای قرار گیرد خراسان رضوی است.

پورسلمان تصریح کرد: رشد شمشیربازی در خراسان رضوی موجب ارتقا سطح کیفی تیم‌های ملی در همه رده‌ها خواهد شد.

وی درباره اهمیت فرهنگ در ورزش کشور گفت: باید همه‌ما در ارتقا فرهنگ اسلامی تلاش کنیم و خداروشکر خراسان رضوی همراه در مسابقات کشوری الگو بوده است.

رئیس فدراسیون شمشیربازی اظهار کرد: انتقال تجربه گذشتگان و پیشکسوتان به هیات‌های ورزشی قطعا باعث پیشرفت این مجموعه‌ها خواهد شد.