کمیته تخصصی ازدواج و خانواده ستاد ساماندهی امور جوانان خراسان رضوی برگزار شد

سرپرست گروه ساماندهی امور جوانان خراسان رضوی از برگزاری جلسه کمیته تخصصی ازدواج و خانواده ستاد ساماندهی امور جوانان استان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی و پایگاه اطلاع رسانی اداره کل ورزش و جوانان خراسان رضوی، حسن عزیزی در این باره گفت: کمیته تخصصی ازدواج و خانواده ستاد ساماندهی امور جوانان خراسان رضوی موضوع کاویدن راهکارهای موثر اجرای طرح ملی آسان سازی ازدواج (طرح «وصال شیرین») و ایجاد بستر معرفی فروشگاه های عرضه کننده خدمات و کالاهای مرتبط با ازدواج با برند ایرانی با حضور نمایندگان اتحادیه ها، اتاق تعاون و اصناف در سالن جلسات اداره کل ورزش و جوانان برگزار شد.

وی ضمن تشریح طرح وصال شیرین برای ازدواج آسان جوانان اظهار داشت: در این راستا، وزارت ورزش و جوانان، طرح ملی«وصال شیرین» را با هدف کاهش هزینه‌های تمام‌ شده مراسم ازدواج جوانان و ارایه خدمات و کالاهای ازدواج ایرانی با کیفیت و تخفیفات مناسب است.

وی افزود: تاکنون 400 فروشگاه تفاهم نامه همکاری خدمات ویژه به جوانان در آستانه ازدواج و زوجین جوان را امضا کرده و مشخصات آن در سامانه بارگذاری شده اند.

وی همچنین افزود: برنامه افزایش کمی و کیفی تعداد فروشگاه و اعطای تخفیفات رقابتی با برند ایرانی تا سقف 3 هزار واحد صنفی معتبر و مجوز دار در شهرستان ها و سراسر استان در دستور کار قرار گرفته است و به فضل الهی در هفته ازدواج(19 تا 25 خرداد) طی آیینی از این سامانه رونمایی خواهد شد.

لازم به ذکر است کانون مهرآفرینان سرزمین سکوت مجری این طرح ملی در استان می باشد.

13 خرداد 1403